Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Finanse

Bankowość internetowa – wygodne zarządzanie finansami

W obecnych czasach internet przestał być tylko medium służącym do komunikacji i rozrywki. Śmiało można stwierdzić, że funkcjonowanie bez niego jest niemal niemożliwe. Za pośrednictwem sieci załatwia się bowiem sprawy urzędowe, prowadzi biznesy, a także zarządza finansami. To przełożyło się na rozwój bankowości internetowej, która stanowi nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych usług bankowych. Jak z niej korzystać?

Czym jest bankowość online?

Tradycyjny model świadczenia usług bankowych polega na bezpośrednim kontakcie klienta z pracownikiem instytucji. Taka forma jest w dalszym ciągu wykorzystywana i to z pewnością się nie zmieni. Oprócz tego dostępna jest także nowoczesna bankowość online, która umożliwia całodobowy dostęp do swojego konta. Jest to specjalnie zaprojektowana platforma, za której pośrednictwem można kontrolować finanse, dokonywać płatności bezgotówkowych czy przeprowadzać inwestycje. Klienci mają także do dyspozycji bankowość mobilną w formie aplikacji na telefon, z możliwością korzystania z niej za pośrednictwem smartfona.

Bankowość mobilna i internetowa – zalety

Założeniem wprowadzenia e-usług bankowych było ograniczenie konieczności osobistego kontaktu z konsultantem. Platforma ma także ułatwić zarządzanie środkami finansowymi oraz umożliwić zapoznanie z aktualną ofertą banku. Obecnie taka usługa stała się już standardem i niemalże każdy bank udostępnia swoim klientom bankowość internetową. BSLubaczów zalicza się do tej listy, oferując użytkownikom aplikacji szereg przydatnych funkcji. Za pośrednictwem panelu online mogą oni m.in.:

  • sprawdzić bieżące saldo,
  • dokonywać transferów pieniężnych,
  • ustawić stałe przelewy i listę zdefiniowanych odbiorców,
  • spłacać zobowiązania finansowe,
  • kontrolować historię operacji,
  • założyć lokatę,
  • zapoznać się z aktualną ofertą produktów bankowych,
  • doładować telefon.

Platforma bankowości internetowej została zaprojektowana tak, aby jej obsługa była prosta i intuicyjna. Dodatkowo zainstalowanie aplikacji pozwala na dokonywanie płatności w sklepach przy pomocy smartfona, co ogranicza konieczność noszenia przy sobie karty czy gotówki.

Bankowość internetowa BS Lubaczów a bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się korzystać z e-usług bankowych ze względu na możliwe zagrożenie utraty środków. System jest jednak tak skonstruowany, że nie ma możliwości dostępu do panelu klienta bez wprowadzenia PIN-u lub hasła. Ponadto każda transakcja wykonywana przez bankowość mobilną musi zostać zatwierdzona przez użytkownika. Utrata czy kradzież telefonu nie stwarza więc żadnego ryzyka, że ktoś wejdzie w posiadanie Twoich pieniędzy.

Powiązane artykuły
FinanseTechnologie

Elon Musk robi z rynkiem kryptowalut co mu się podoba?

Nie od dziś wiadomo, że jedno słowo tego przedsiębiorcy wystarczy,…
Finanse

Płaca minimalna w 2021. Ile wynosi najniższa krajowa? Jaka jest aktualna stawka godzinowa?

Początek roku zwiastuje zmiany na rynku pracy w wynagrodzeniach. Na…
Finanse

Spółki LTD. Czy to dobre rozwiązanie?

Domeną polskich przedsiębiorców jest systematyczne poszukiwanie sposobów na zmniejszenie podatków….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.