Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Finanse

Pożyczki unijne na terenie województwa mazowieckiego

Województwo mazowieckie od lat może się poszczycić największym odsetkiem zarejestrowanych firm spośród wszystkich regionów Polski. W ramach programu regionalnego oferowane jest tam wsparcie finansowe dla firm w postaci pożyczek i poręczeń na łączną kwotę ponad 282 mln zł.

Alternatywa dla kredytów bankowych

Dzięki środkom unijnym możliwe jest wsparcie przedsiębiorstw lub osób fizycznych, które dysponują dobrym pomysłem na biznes, jednak nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego. Dotyczy to m.in. absolwentów studiów wyższych, którzy chcą założyć działalność gospodarczą, lecz nie posiadają wymaganych zabezpieczeń kredytu. Dzięki wsparciu ze środków europejskich możliwe jest uzyskanie preferencyjnego, niskooprocentowanego kredytu na rozwój już funkcjonujących na rynku firm.

Wsparcie finansowe z funduszy unijnych to ogromna szansa dla przedsiębiorstw z sektora MŚP, JST, TBS, a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na nowe inwestycje, szybszy rozwój oraz większą konkurencyjność rynkową. Polecanymi instrumentami finansowymi w tym zakresie są Pożyczka Duża oraz Pożyczka Jessica 2 na rewitalizację.

Pożyczki unijne

Duża Pożyczka dla sektora MŚP

Duża Pożyczka w województwie mazowieckim dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oferuje finansowanie nawet do 2,5 mln zł na przedsięwzięcia inwestycyjne, wprowadzenie na rynek nowych lub udoskonalonych produktów i usług, rozwój oferty opartej na handlu elektronicznym oraz zaawansowanych rozwiązaniach informacyjno-komunikacyjnych, a także na wsparcie ekologicznych procesów produkcyjnych oraz finansowania kapitału obrotowego. Duża Pożyczka oferuje okres spłaty zobowiązania do 8 lat z karencją w spłacie do 12 miesięcy z możliwością jej wydłużenia do 24 miesięcy.

Pożyczka Jessica 2

Projekt Jessica 2 na rewitalizację skierowana jest m.in. do podmiotów z sektora MŚP, JST, TBS, a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, kościołów i związków wyznaniowych, instytucji kulturalnych i edukacyjnych. Pożyczka Jessica 2 oferuje wsparcie nawet do 20 mln zł, a jej celem jest finansowanie kompleksowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Okres spłaty pożyczki wynosi do 15 lat, natomiast okres karencji nawet do 48 miesięcy.

Szczegółowe informacje na temat pożyczek unijnych w województwie mazowieckim można znaleźć u pośredników finansowych biorących udział w poszczególnych projektach.

Powiązane artykuły
Finanse

Bankowość internetowa – wygodne zarządzanie finansami

W obecnych czasach internet przestał być tylko medium służącym do…
Finanse

Płaca minimalna w 2021. Ile wynosi najniższa krajowa? Jaka jest aktualna stawka godzinowa?

Początek roku zwiastuje zmiany na rynku pracy w wynagrodzeniach. Na…
Finanse

Spółki LTD. Czy to dobre rozwiązanie?

Domeną polskich przedsiębiorców jest systematyczne poszukiwanie sposobów na zmniejszenie podatków….
×
Finanse

Najlepsza księgowość dla Twojej firmy