Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Finanse

Spółki LTD. Czy to dobre rozwiązanie?

Domeną polskich przedsiębiorców jest systematyczne poszukiwanie sposobów na zmniejszenie podatków. Mniejsze podatki to jednocześnie większe oszczędności dla firmy, a co za tym idzie możliwość poczynienia nowych inwestycji. Jednym z bardziej popularnych sposobów na obcięcie kosztów w firmie jest założenie spółki LTD. Nadal jednak duża liczba przedsiębiorców nie jest pewna, czy jest to dobre rozwiązanie.

Czym jest spóła LTD?

To angielska spółka posiadająca osobowość prawną. Inaczej mówiąc, jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W odróżnieniu od firmy założonej w Polsce nie ma rygoru wniesienia wkładu własnego w określonej wysokości. Spółka LTD jest bardzo wiarygodną formą działalności gospodarczej, przez co cieszy się dużą popularnością na wyspach brytyjskich. Do jej założenia jest potrzebna jedna osoba, która jednocześnie będzie reprezentantem firmy. Aby być właścicielem firmy w Anglii, nie trzeba być mieszkańcem Wielkiej Brytanii. Mogą to być mieszkańcy niemal każdego zakątka świata. Może się wydawać, że założenie firmy w innym kraju jest skomplikowane, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, specjalizujących się w zakresie podatków oraz prawa międzynarodowego.

Zalety posiadania firmy w Anglii.

Istnieje wiele zalet posiadania spółki LTD. Warto jednak podkreślić dwie. Pierwszą z nich jest ochrona podatkowa, dzięki której można uniknąć bezpodstawnej utraty majątku. Urzędy podatkowe działające w Polsce wykorzystują zawiłość przepisów, przez co przedsiębiorcy mają do czynienia z ich nieprawnym działaniem. Zmiany prawne, jakie nastąpiły w 2017 r., mogą doprowadzić do zajęcia majątku przez Państwo. Najbardziej narażone na ten fakt są jednoosobowe działalności gospodarcze. Orzeczenie przepadku ich działalności może nastąpić, nawet gdy przestępstwo gospodarcze zostało popełnione z niewiedzy prowadzącego.
Drugą ważną zaletą spółek LTD jest możliwość optymalizacji podatkowej. Wbrew powszechnej opinii optymalizacja podatkowa nie jest uchylaniem się od płacenia podatków, a jedynie zmniejszeniem ich wymiaru poprzez zastosowanie legalnych praktyk i przepisów prawa. Współpraca z profesjonalną kancelarią może zagwarantować obniżenie obowiązkowej daniny do możliwie najniższego poziomu.

Jak założyć spółkę LTD?

Przeniesienie dotychczas prowadzonej działalności na teren innego kraju może budzić wiele niepewności oraz wątpliwości. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak założyć firmę w Anglii, warto znaleźć specjalistów w tej dziedzinie. Jednym z lepszych rozwiązań jest nawiązanie współpracy ze sprawdzoną kancelarią, posiadającą doświadczenie w takich sprawach. Specjaliści pomogą dobrać rodzaj działalności do aktualnej sytuacji przedsiębiorcy, a także przeprowadzą całą procedurę rejestracji spółki LTD. Firma może być założona w Wielkiej Brytanii bez konieczności obecności właściciela. Wszelkich formalności dokonuje przedstawiciel kancelarii. Istnieje również możliwość długoterminowej współpracy z kancelarią podatkową, która gwarantuje prawidłowe rozliczenia podatkowe na terenie Wysp Brytyjskich, a także powszechne doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej.

Powiązane artykuły
Finanse

Bankowość internetowa – wygodne zarządzanie finansami

W obecnych czasach internet przestał być tylko medium służącym do…
Finanse

Płaca minimalna w 2021. Ile wynosi najniższa krajowa? Jaka jest aktualna stawka godzinowa?

Początek roku zwiastuje zmiany na rynku pracy w wynagrodzeniach. Na…
Finanse

Mam plan. Biznesplan!

Biznes plan to zdefiniowany w opisowy i numeryczny sposób plan…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.