Publikujemy dla was

artykuły i informacje 24 na dobę
Porady

Bolesna dolegliwość jaką jest kamica moczowa u psów

Kamica moczowa to schorzenie, które wymaga szybkiego leczenia. Jest to zaburzenie pracy dróg moczowych: pęcherza i cewki moczowej oraz nerek i moczowodów. Najpierw osadza się piasek, który może połączyć się w większe cząsteczki i przybrać formę kamieni. Ból i stany zapalne są właśnie efektem obecności piasku i kamieni w drogach moczowych.

Na powstawanie kamieni wpływ ma wiele czynników min. dieta, płeć, rasa psa, cechy dziedziczne. Oczywiście rozpoznanie przyczyn powstawania kamieni jest istotne, by w przyszłości uniknąć nawrotów. Wśród objawów jakie się obserwuje, należy wymienić częstomocz i skąpomocz, czasem występuje mocz z dodatkiem krwi, złe samopoczucie zwierzęcia oraz brak apetytu. Takiej sytuacji nie można lekceważyć, należy udać się do odpowiedniego specjalisty. Chirurg dla psa Warszawa będzie idealnym wyborem.

Chirurg dla psa Warszawa

W jaki sposób wygląda leczenie?

Jednym z pierwszych kroków w leczeniu jest wykonanie badań laboratoryjnych, za pomocą których określa się np. czy w moczu zawarta jest krew, bakterie, komórki zapalne oraz kryształki o charakterystycznym wyglądzie. Wykonuje się również prześwietlenie rentgenowskie jamy brzusznej i miedniczej. Dzięki temu można ustalić obecność węglanów wapnia, struwitów, apatytów. Jeżeli podczas tego badania nie zostaną wykryte kamienie moczanowe i ksantynowe, wtedy wykonuje się urografię.

W jakim przypadku wykonuje się zabieg operacyjny?

W przypadku, gdy występują kamienie nierozpuszczalne, jeżeli ich wielkość nie stwarza możliwości samodzielnego ich wydalenia, należy przeprowadzić zabieg operacyjny. Tutaj niezbędny będzie doświadczony chirurg dla psa z Warszawy. Kamienie są usuwane za pomocą tradycyjnego zabiegu operacyjnego lub wykorzystywane są w miarę możliwości metody mniej inwazyjne, które prowadzą do rozbijania złogów falami uderzeniowymi generowanymi pozaustrojowo. Jest to tzw. litotrypsja laserowa lub ultradźwiękowa.

Po wykonanym zabiegu usunięcia kamieni, zwierzęciu podawane są odpowiednie leki. Zalecane jest picie przez zwierzę większej ilości wody. Bardzo ważna w okresie rekonwalescencji jest również odpowiednia dieta.

Powiązane artykuły
Porady

3 najlepsze prezenty na parapetówkę

Świętowanie przeprowadzki do nowego mieszkania czy domu jest niekwestionowaną tradycją,…
Porady

Czas dla psa

Psy nie bez powodu są znane jako najlepszy przyjaciel człowieka….
Porady

Wynajem apartamentów na Costa del Sol. Agencja nieruchomości, która spełnia marzenia

Słońce, plaża i szum morza – czego chcieć więcej podczas…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.